Pompa ciepła - to czysta i tania energia dla Twojego domu!

pompa cieplaPoza wykonawstwem studni głębinowych w wielu miejscowościach na terenie m.in. Małopolski i Śląska (Bielsko, Brenna, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Katowice, Tychy, Wisła, Zawiercie czy Żywiec i wiele innych), zajmujemy się również odwiertami na potrzeby realizacji inwestycji z zakresu dolnych źródeł pomp ciepła.

Dzięki współpracy z Expert Partnerem firmy Heliotherm, która od około 30 lat produkuje pompy ciepła w Austrii, możemy zapewnić kompleksowy pakiet usług – począwszy od dostawy towaru, przez wykonanie źródła ciepła w budynku.

ZALETY

Przede wszystkim należą do nich najniższe koszty eksploatacji i ogrzewania budynku. Wybierając tego typu rozwiązanie, dokonujesz decyzji o spokojnej, a także zdrowej przyszłości. Pompy ciepła nie wymagają komina, a co za tym idzie – nie wytwarzają spalin ani toksycznych dymów. Dodatkowo znaczna większość energii pochodzi z odnawialnego źródła, gwarantując dbanie o środowisko. Oprócz tego, że pompy ciepła marki Heliotherm są oznaczone certyfikatem EHPA (Europejski Znak Jakości dla Pomp Ciepła), producent dba o ich nowoczesność. Przekłada się na komfort użytkowania – dając możliwość sterowania ogrzewaniem poprzez internet.

pompa1pompa2ehpa

DZIAŁANIE

Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie pompuje, czyli transportuje ciepło z otoczenia do budynku. Wbrew pozorom samo nie wytwarza energii cieplnej. Energia elektryczna zużywana przez pompę ciepła jest konsumowana (poza sterowaniem i pompami obiegowymi) na potrzeby transportu energii cieplnej i wytworzenia odpowiedniego sprężenia. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie takiego „skompresowania" energii pobranej z otoczenia, aby jej parametr w postaci temperatury na wyjściu do obiegu C.O. w budynku osiągnął wymagane 60 °C. Dla łatwiejszego zrozumienia poniżej prezentujemy poglądowy schemat procesu transportu ciepła przez pompę ciepła.

Dla ułatwienia poniżej znajdą Państwo poglądowy schemat procesu transportu ciepła przez pompę ciepła:

schemat-pompa-ciepla

EFEKTYWNOŚĆ

Efektywność pomp ciepła określa się parametrem COP. Jest to wynik relacji pomiędzy energią elektryczną pobraną przez pompę ciepła w stosunku do energii cieplnej oddanej do układu C.O. w budynku. W skrócie – efektywna pompa ciepła to mniejsze rachunki. Zatem ten parametr jest jednym z najważniejszych czynników przy wyborze urządzenia. Pompy ciepła Heliotherm dzięki nowoczesnym rozwiązaniom wypracowanym przez lata doświadczeń charakteryzują się jednymi z najwyższych współczynników COP na rynku, dlatego zyskały nasze zaufanie i zasługują na polecanie. Poniżej prezentujemy graficzny schemat zasady obliczania współczynnika COP.

 

efektywnosc-cieplna

Drugim równie ważnym czynnikiem mającym wpływ na koszty eksploatacji, jest poprawnie przygotowane, a przede wszystkim prawidłowo dobrane dolne źródło ciepła dla potrzeb energetycznych w budynku. Zlecając nam usługę realizacji dolnego źródła, każdy Klient może być spokojny o najwyższą jakość, gdyż:

  • Expert Partner firmy Heliotherm prawidłowo dobierze i zaprojektuje dolne źródło dedykowane specjalnie pod konkretny budynek,
  • stosujemy wyłącznie najlepsze materiały – współpracujemy z Muovitech, który jest producentem dolnych źródeł,
  • mamy wieloletnie doświadczenie w pracach wiertniczych – wykonamy terminowo i profesjonalnie odwierty, również w przypadku budowy studni głębinowej. Przypominamy, iż nasza działalność koncentruje się przede wszystkim na obszarze Małopolski i Śląska (Bielsko, Brenna, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Katowice, Tychy, Wisła, Zawiercie, Żywiec i okoliczne miejscowości).

Zachęcamy do skontaktowania się z naszym przedstawicielem, a także sprawdzenia oferty z zakresu kopania studni i odwiertów pionowych studni głębinowych.

altaltalt

logo-turbo